Pieluchomajtki

Pieluchomajtki są dostępne w różnych rozmiarach i o różnym stopniu chłonności, tak aby sprostać indywidualnym potrzebom. Pieluchomajtki mogą być noszone jak normalna bielizna, zapewniając użytkownikom poczucie swobody i pewności oraz zwiększając ich samowystarczalność.

 

Pieluchy

Pieluchy stosowane są u pacjentów z problemami nietrzymania moczu bądź pacjentów długo przebywających obłożnie chorzy. Pieluchy posiadają różny stopień chłonności. Cechy produktu:

– tekstylna włóknina w dotyku podobna do bawełny

– w pełni oddychająca powierzchnia

– wyjątkowy system TopDry powodujący szybkie wchłanianie oraz suchą powierzchnię

– wolne od lateksu i niewybielane chlorem – rozmiary 0-4 są pakowane pojedynczo

 

Wkładki anatomiczne

Wkładki dla mężczyzn Abri-Man to wkładki higieniczne o anatomicznym kształcie zaprojektowane specjalnie dla mężczyzn. Idealnie dopasowują się do męskiej anatomii, co zapewnia dyskretne rozwiązanie, które umożliwia użytkownikowi prowadzić normalne i aktywne życie. Wkładki urologiczne Abri Light o różnym stopniu chłonności, to wkładki dla kobiet, przeznaczone do stosowania przy nie trzymaniu moczu. Wkładki te anatomicznie dopasowują się do ciała dzięki czemu zapewniają dyskrecję i komfort podczas użytkowania.

 

Podkłady

Podkłady zbudowane są z nieprzemakalnej folii polietylenowej (od strony spodniej), wkładu z rozdrobnionej pulpy celulozowej i miękkiej włókniny (od strony wierzchniej), przyklejonej do wsadu chłonnego, co zapobiega nierównomiernemu rozprzestrzenianiu się pulpy. Produkty są dostępne w różnych poziomach chłonności, co pozwala dostosować je do różnych potrzeb, jednocześnie dbając o koszty. Rozmiary: 40 x 60, 60 x 60, 60 x 75, 60 x 90 oraz 75 x 90 cm. Wersja podkładu w rozmiarze 75 x 90 cm posiada dwie taśmy samoprzylepne, co ułatwia właściwe umieszczenie podkładu i zapobiega jego przesuwaniu. Opakowania – w zależności od rozmiaru i poziomu chłonności produktu: 25 – 60 szt.

 

Prześcieradła

Prześcieradła nieprzemakalne mogą być wielokrotnie stosowane bezpośrednio w pielęgnacji pacjentów z problemem nietrzymania moczu lub jako dodatkowa ochrona pościeli u pacjentów stosujących produkty wchłaniające różnego typu. Nieprzemakalne prześcieradła charakteryzują się wysoką chłonnością dzięki specjalnym włóknom, trwałością i odpornością na odkształcenia. Przyjemna w dotyku miękka warstwa zewnętrzna zapewnia komfort i wygodę osobie leżącej.

 

 

Cewniki wewnętrzne

Cewnik urologiczny jest cienką rurką z tworzywa sztucznego wprowadzaną do pęcherza w celu odprowadzenia moczu. Cewnik jest używany w sytuacjach, kiedy jest utrudniony naturalny odpływ moczu. Ze względu na budowę i przeznaczenie cewniki wkładane do pęcherza przez cewkę moczową dzieli się na kilka typów:

do długotrwałego pobytu w pęcherzu moczowym:

– silikonowane: – 2 – drożne oraz 3 – drożne, wykonane z całkowicie czystego elastomeru silikonowego, idealne dla osób uczulonych na lateks, nie powoduje alergii i częstych zakażeń dróg moczowych, sterylnie pakowane, o pojemności balonów: 1,5 ml/3 ml, 5/10 ml, 30 ml;

– silikonowe: mogą pozostać dłużej w pęcherzu niż lateksowy, dzięki temu nie trzeba często wymieniać cewnika i narażać pacjenta na uszkodzenia cewki moczowej (w warunkach klinicznych, przy zachowaniu podstawowych zasad higieny, prawidłowego odżywiania, nawadniania oraz aktywności fizycznej), rozmiary od 6 – 30 CH. do krótkotrwałego pobytu w pęcherzu moczowym:

– przeznaczone dla osób cewnikujących się kilka razy dziennie,

– wskazania do stosowania u dzieci najczęściej spowodowane wadami rozwojowymi zwężającymi lub przemieszczającymi cewkę moczową, takimi jak: różne postaci spodziectwa, zastawki cewki tylnej u chłopców, przerostowe zwężenie szyi pęcherza u chorych z pęcherzem neurogennym oraz wady zatoki moczowo-płciowej – dostępne długości: dla kobiet – 18 cm, dla mężczyzn – 40 cm, dostępne w rozmiarach 6 – 22

 

Cewniki zewnętrzne

Cewniki zewnętrzne są dużo bardziej przyjazne dla pacjentów od cewników wewnętrznych. Przede wszystkim dlatego że pacjent może je sobie sam założyć i ściągnąć bez pomocy osób trzecich. Nie ma potrzeby angażowania personelu medycznego: pielęgniarek i lekarzy. Cewniki zewnętrzne są wykonane ze 100% elastycznego i hipoalergicznego silikonu. Łączą się z każdym workiem do zbiórki moczu.

 

Worki do zbiórki moczu

Worki do zbiórki moczu o pojemności 2000ml .

 

Kaczki

Kaczka sanitarna to produkt służący do oddawania i zbiórki moczu, przeznaczony dla chorych zmuszonych stale przebywać w łóżku. Stanowi ważny element codziennej opieki nad ludźmi obłożnie chorymi, szczególnie w warunkach domowych, znacznie ułatwia opiekę nad pacjentem. Pozwala na załatwienie potrzeb fizjologicznych w pozycji leżącej lub pół siedzącej.

 

Baseny toaletowe

Basen przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci do załatwiania potrzeb fizjologicznych w pozycji leżącej. Łatwy i wygodny w użyciu i zachowaniu czystości.

Skip to content