Łóżka rehabilitacyjne szpitalne
Łóżka rehabilitacyjne przeznaczone są do użytku w domu – do opieki dla osób starszych i chorych. Dzięki drewnianym frontom, łóżko łatwo wkomponuje się w otoczenie. Powierzchnia leża wypełniona jest listwami sprężynującymi. W segmencie siedziska istnieje możliwość regulacji twardości listew. Łóżko może być sterowane elektrycznie za pomocą pilota przez użytkownika lub personel opieki medycznej. Posiada możliwość sterowania pięcioma funkcjami: – oparcie dla pleców – oparcie dla stóp – regulacja wysokości – funkcja „Trandelenburg” – odwrotny Trandelenburg”. Łóżko rehabilitacyjne jest dostępne z kółkami, które umożliwiają przesuwanie łóżka po równej podłodze, we wszystkich kierunkach. Kółka posiadają indywidualny systemem blokowania.
Materace przeciwodleżynowe
Stosuje się bezpośrednio na typowy materac na łóżko chorego, a następnie przykrywa prześcieradłem. Dwie niezależne sekcje materaca napełniane są naprzemiennie przez specjalną pompę. Dzięki takiej pracy zestawu poszczególne obszary ciała pacjenta nie stykają się z podłożem w sposób ciągły dłużej niż przez kilka minut. Ciśnienie w materacu dostosowywane jest do wagi pacjenta.
Dane techniczne:
– pompa z płynną regulacją ciśnienia
– wymiary po napompowaniu 200/90/70
– materac posiada dwie specjalne wypustki służące do położenia pod materac znajdujący się na łóżku
-ciśnienie robocze kompresora:45 do 120 mmHg (płynna regulacja)
– czas pełnego cyklu: 6 minut – w zestawie specjalny hak do zawieszania pompy na łóżku
– max. obciążenia do 120 kg Zalecany dla pacjentów obłożnie chorych w celu zapobiegania odleżynom oraz leczeniu już istniejących.
Poduszki przeciwodleżynowe
Poduszki przeciwodleżynowe przeznaczone są dla osób siedzących w sposób stabilny, które wymagają podstawowej ochrony przeciwodleżynowej skóry. Dzięki przepływowi powietrza między komorami poduszki są wygodne a nacisk rozkłada się na całej powierzchni.
Krążki przeciwodleżynowe
Krążki przeciwodleżynowe pozycjonujące wykonane są z płynnego wkładu żelowego. Zastosowanie u pacjentów długotrwale przebywających w łóżku w celu zapobiegania odleżynom. Dostępne krążki:
– krążek o średnicy 13,5 cm
– krążek o średnicy 19 cm
Balkoniki
Balkoniki są sprzętem pomocniczo-rehabilitacyjnym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych, mających:
– schorzenia narządu ruchu,
– problemy pionizacji
– problemy z utrzymaniem równowagi w czasie chodzenia
– problemy z utrzymaniem równowagi w czasie nauki chodzenia po przebytej chorobie lub urazie
Chodziki
Chodziki pomocne są osobom z ograniczoną sprawnością ruchową. Ułatwiają im codzienne poruszanie się, spacery, wyjścia na zakupy. Zastosowana specjalna konstrukcja pozwala w sposób płynny, wygodny i bezpieczny prowadzić chodzik, a jednocześnie wykorzystywać go jako stabilne podparcie i asekuracje. Osoby, które nie czują się dostatecznie pewnie w pozycji stojącej, bardzo cenią sobie komfort zapewniany przez chodziki. Dzięki ramie wykonanej z aluminium chodzik jest lekki i poręczny.
Chodzik trójkołowy:
– wysokość: od 83 cm do 97 cm
– szerokość w części górnej 42 cm
– waga : 7,30 kg
– posiada koszyk na zakupy, który można zdemontować oraz torbę na drobne zakupy
Chodzik czterokołowy:
– rozmiar kół: 6
– wysokość: od 81cm do 93 cm
– szerokość w części górnej: 50 cm
– siedzenie na wysokości: 56 cm
– grubość siedzenia: 4 cm
– szerokość siedzenia: 36 cm
– waga: 7,45 kg
Kule
umożliwiają poruszanie się w przypadku dysfunkcji bądź amputacji kończyny dolnej. Posiadamy kule łokciowe i pachowe, z regulacją wysokości, wykonane z wysokiej jakości aluminium, lekkie i wytrzymałe.
Laski
Dostępne modele:
– laska aluminiowa z uniesionym uchwytem
– laska aluminiowa z uchwytem poziomym
– laska aluminiowa z uchwytem w kształcie litery U
– laska aluminiowa składana
Dzięki aluminium, z którego są wykonane laski są lekkie i poręczne. Uchwyty dostosowane do dłoni, wykonane z antypoślizgowego tworzywa. Końcówka laski zakończona gumową nasadką. Laski posiadają możliwość regulacji od 69cm do 99cm.
Krzesełka i wózki toaletowe
Krzesła toaletowe stanowią uniwersalne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych i obłożnie chorych. Mogą być używane jako klasyczny fotel sanitarny po za łazienką lub jako podwyższenie sedesu i rama bezpieczeństwa wokół toalety. Wózki sanitarne przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych, mogących korzystać z wózka przy pomocy osób trzecich. Wózek sanitarny umożliwia załatwianie potrzeb fizjologicznych bezpośrednio na wózku. Pojemnik na nieczystości oraz deska sedesowa są ściągane, co ułatwia zachowanie higienicznej czystości.
Taśmy rehabilitacyjne
Maxitaping To system taśm przeznaczony do tapingu, wykorzystywany w sporcie oraz rehabilitacji. Wykonane w 100 % z bawełny zapewniają użytkownikom maximum komfortu. Poprawiają krążenie krwi, zmniejszają dolegliwości bólowe, stany zapalne, obrzęki, zapobiegają naciągnięciu lub sztywności mięśni podczas terapii ale też sportowych treningów. Taśmy są wodoodporne. Mogą pozostawać na skórze do2-3 dni od aplikacji. Dostępne w różnych kolorach : czerwony, niebieski, żółty, beżowy i czarny. Taśmy do ćwiczeń Taśmy są doskonałym narzędziem do ćwiczeń mięśni nóg, ramion, rąk, oraz brzucha. Zalecane są w okresie rehabilitacji, w przypadku wykonywaniu pracy, którą wykonuje się w pozycji siedzącej, a także w celu podtrzymania dobrej kondycji fizycznej. Taśmy występują w trzech długościach: 1,5 m, 5m, 45.5m. W ofercie posiadamy taśmy o długości 5m (możliwość cięcia na mniejsze kawałki). Ćwiczenia za pomocą taśm polegają na ich rozciąganiu za pomocą rąk lub nóg. Taśmy są w różnych grubościach. Różne kolory taśm pozwalają na określenie stawianego przez nie oporu. Żółty – bardzo lekki opór, czerwony- lekki opór, zielony- średni opór, niebieski- duży opór, srebrny – największy opór.
Kołnierze szyjne
Kołnierze stosuje się do unieruchomienia odcinka szyjnego kręgosłupa, przy zmianach zniekształcających odcinek szyjny, w leczeniu schorzeń mięśni szyi, w zmianach zwyrodnieniowych oraz w leczeniu uzupełniającym. Istnieją różne typy kołnierzy, w zależności od uszkodzonej części odcinka szyjnego oraz budowy (istnieją kołnierze jedno- i dwuczęściowe, miękkie i sztywne).
– Kołnierz Schantza to miękki kołnierz szyjny, służący do częściowego unieruchomienia. Jest stosunkowo wygodny i może być noszony przez dłuższy okres.
– Kołnierz Florida jest bardzo podobny do kołnierza Schanza, tyle że jest trochę bardziej sztywny. Najczęściej posiada wew. usztywnienie.
– Sztywny kołnierz jest najczęściej dwuczęściowy. Zapewnia znacznie większy stopień unieruchomienia niż miękkie kołnierze. Zwany często kołnierzem Philadelphia lub Campa. Używany również przez służby ratunkowe.
Wózki inwalidzkie
Wózek aktywny powinien zapewniać maksymalne dopasowanie do użytkownika, aby w możliwie najwyższym stopniu otworzyć przed nim możliwości samodzielnego poruszania się. Umożliwia samodzielne pokonywanie wszelkich barier jak krawężniki, schody, rampy itp. Granice jego możliwości wyznaczane są przez użytkownika, a właściwie jego umiejętności i wyuczona technika jazdy. Wózki aktywne charakteryzuje inna konstrukcja od wózków ortopedycznych. Wózki aktywne są zbudowane na sztywnej ramie, która nie składa się na krzyżaku, może mieć za to składane oparcie. Wózek taki jest dużo lżejszy niż inne konstrukcje i zapewnia możliwości jakie niedostępne są dla innych wózków. Wózek aktywny dobiera się ze względu na jego możliwości dopasowania do użytkownika, posiadane możliwości regulacyjne (położenie środka ciężkości, kąta siedzenia, kąta oparcia). Wózki aktywne ze względu na swoją konstrukcję są lżejsze od wózków na standardowym krzyżaku, w przypadku niektórych użytkowników wagę można zredukować do minimum poprzez zastosowanie jak najmniejszej ilości dodatków (mniejsza ilość regulacji, redukcja wagi niektórych elementów wyposażenia: lżejsze boczki, mniejsza wysokość oparcia).
Wózek inwalidzki elektryczny potrafi znacząco poprawić jakość życia używającej go osoby. Zapewnia możliwość wygodnego przemieszczania się z miejsca na miejsce bez konieczności angażowania siły mięśni. Oferujemy Państwu wózki elektryczne inwalidzkie w bardzo szerokim i zróżnicowanym wyborze, dzięki czemu każdy z pewnością będzie w stanie odnaleźć tu idealną dla siebie propozycję. Poszczególne modele wózka elektrycznego różnią się od siebie wyglądem, dodatkowymi opcjami, a także rozmaitymi parametrami.
Pasy brzuszne
Zastosowanie pasów brzusznych jest bardzo szerokie. Stosuje się je głównie po operacjach jamy brzusznej, porodach przez cesarskie cięcie, dla osób z przetoką jelitową ale także do stabilizacji tułowia w odcinku L-S. Pasy wspomagają leczenia przed i pooperacyjne oraz wzmacniają mięśni brzucha podczas wysiłku fizycznego zapobiegając tym samy opuszczanie się trzewi i powstawianiu przepukliny brzusznej. Są wykonane z przewiewnego dobrze przylegającego do ciała elastycznego materiału. Pasy brzuszne dzięki swojemu tworzywu mogą wykazywać także działanie ocieplające. Dostępne w rozmiarze: S, M, L, XL. Dostępne modele:
– uniwersalny pas brzuszny ”22”
– uniwersalny pas brzuszny ”30”
– uniwersalny pas brzuszny ”30” zamknięty
– uniwersalny pas brzuszny ”22” zamknięty
– pas brzuszny przewiewny
– poporodowy pas brzuszny
– stomijny pas brzuszny
– pachwinowy pas brzuszny jednostronny
– obustronny pas pachwinowy
Pasy poporodowe
Pasy poporodowe dzięki swoim właściwościom ściągającym i kompresującym pomagają wrócić do kształtów i figury z przed ciąży. Wskazania do stosowania pasów: – poród fizjologiczny – wzmacnia nadmiernie rozciągnięte powłoki brzuszne – poród operacyjny (cesarskie cięcie) – zmniejsza ryzyko wystąpienia przepukliny pooperacyjnej, poprawia poczucie pewności i bezpieczeństwa – umożliwiają wczesne wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych, wzmacniających mięśnie brzucha
Pasy lędźwiowe
Pasy lędźwiowo-krzyżowe (ortezy kręgosłupa L-S) Głównym celem stosowania pasów L-S są zespoły bólowe kręgosłupa o różnej etiologii, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa doleczenie urazów. Można stosować je profilaktycznie na przeciążenia kręgosłupa zwłaszcza w pozycjach wymuszonych i niekorzystnych dla kręgosłupa. Pasy wzmacniają mięśnie i stabilizację tułowia w odcinku L-S. Wykonane z elastycznego, w pełni przewiewnego tworzywa. Wzmocnione wkładami fiszbinowymi, zapinane na rzep. Dostępne w rozmiarach: S, M, L, XL, XXL.
Gorsety
Temblaki stosuje się do podwieszenia kończyny górnej przy porażeniach i niedowładach, a także do ograniczenia ruchomości w lekkich zespołach bólowych i urazach w obrębie barku, oraz w złamaniach lub zwichnięciach jako zaopatrzenie transportowe. Temblak możemy zastosować jako opatrunek podtrzymujący gips lub po zdjęciu opatrunku gipsowego.
Opaski
Opaski opasają kończynę lub staw, odciążają, utrzymują temperaturę, masują, zmniejszą obrzęki oraz poprawiają krążenie. Opaski mogą być wciągane lub zapinane na około kończyny lub stawu. Przez wywierany ucisk mogą odciążać mięśnie i ścięgna. Zastosowanie specjalistycznych materiałów, takich jak neopren, spandex, czy nylon powoduje utrzymanie komfortu cieplnego i odpowiedniej wilgotności. Wszyte różnego typu wkładki podczas ruchu masują, a odpowiedni krój wspomaga utrzymanie odpowiedniego napięcia naczyń żylnych i limfatycznych, co zapobiega obrzękom i poprawia krążenie. Opaski mogą oddziaływać na staw, jak i na same mięśnie.
Ortezy
Ortezy kończyn górnych i dolnych stosowane są przede wszystkim po operacjach i urazach w obrębie poszczególnych stawów kończyn. Zapewniają całkowite lub częściowe unieruchomienie stawu co pomaga w procesie rehabilitacji i rekonwalescenci. Wykonane z przewiewnego tworzywa nie wykazują negatywnych działań na skórę. Ortezy stawu kolanowego, skokowego , barkowego, łokciowego i biodrowego dostępne w różnych modelach i rozmiarach.
Stabilizatory na stawy
Stabilizatory stabilizują staw/stawy, ograniczają ruchomość, korygują ustawienie, odciążają. Podstawową funkcją stabilizatora jest utrzymanie odpowiedniego kierunku lub zakresu ruchu. Odpowiednio sztywne materiały ograniczają możliwość wykonania ruchu niefizjologicznego, a zastosowanie zegarów (elementów, w których przy pomocy różnych kołków, zapadek lub śrub ustawiamy zakres ruchu, czyli określamy do jakiego kąta stabilizator i staw w nim zabezpieczony może się zgiąć lub wyprostować) pozwala na kontrolę wielkości ruchu. Przez ukształtowanie elementów stabilizator wymusza odpowiednią pozycję, koryguje postawę i odciąża mięśnie. Stabilizator mocuje się do ciała za pomocą różnych pasków, bowiem prawidłowe ustawienie gwarantuje ruch w stawach tylko w prawidłowych płaszczyznach bez utrudnień. Stabilizator dzięki możliwości unieruchomienia może zastąpić w wielu przypadkach opatrunek gipsowy. Pozwala to na wczesną rehabilitację (można zdejmować na czas rehabilitacji) i większy komfort życia codziennego (utrzymanie higieny). Różne poziomy stabilizacji jakie zapewniają stabilizatory pozwalają na dobranie odpowiedniego modelu dla naszej dysfunkcji, rodzaju i natężenia aktywności. Wiele osób decyduje się na uprawianie sportu z niestabilnymi stawami i stabilizatory pomagają im w aktywności, ale nigdy nie zastąpią anatomicznych struktur.
Rajstopy przeciwżylakowe
Rajstopy i podkolanówki medyczne uciskowe 1 i 2 klasy kompresji są wyrobem kompresyjnym – przeciwżylakowym. Stosując pończochy uciskowe o zmiennym stopniu kompresji ograniczamy obrzęk kończyny dolnej i poprawiamy krążenie krwi. W efekcie następuje zmniejszenie widoczności żylaków.
Pończochy
Pończochy medyczne uciskowe 1 i 2 klasy kompresji są wyrobem kompresyjnym – przeciwżylakowym. Stosując pończochy uciskowe o zmiennym stopniu kompresji ograniczamy obrzęk kończyny dolnej i poprawiamy krążenie krwi. W efekcie następuje zmniejszenie widoczności żylaków.
Podkolanówki
…
Pasy barkowe
Pasy barkowe stosuje się przy zapobieganiu przyjmowania wadliwej postawy ciała u dzieci ale także osób dorosłych, w zespołach bólowych oraz po operacjach chirurgicznych w obrębie barku i obojczyka ale także do unieruchomienia po urazach obojczyka. Pasy zalecane są także osobom w przypadkach dyskopatii w obrębie odcinka piersiowego kręgosłupa. Noszenie pasa wykazuje korzyści w łagodzeniu zespołów bólowych oraz wspomagania mięśni grzbietu. Pasy są wykonane z przewiewnego materiału. Przylegają dobrze do ciała, można nosić je pod ubraniem więc są mało widoczne. Dostępne w rozmiarach : S, M, L, XL.
– prostotrzymacz ortopedyczny „ósemka”
– pas barkowy prostujący
– pajączek – akustyczny sygnalizator wadliwej postawy
Pasy pachwinowe
Pasy przepuklinowe – pachwinowe znajdują zastosowanie przy leczeniu przepuklin pachwinowych jednostronnych bądź obustronnych. Peloty o dużym profilu zapewniają dobry i równomierny ucisk. Pasy mogą być stosowane u kobiet i mężczyzn.