Termometry

Temperatura ciała jest jednym z najważniejszych parametrów życiowych, monitorowanie jej pozwoli na wykrycie wielu chorób we wczesnym ich stadium. Cyfrowe termometry zostały zaopatrzone w szereg zaawansowanych funkcji. Wbudowana pamięć umożliwia zapis kilkunastu pomiarów, które następnie mogą być wyświetlone na dużym, czytelnym wyświetlaczu LCD w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita. Pomiar temperatury trwa zaledwie kilka sekund, a koniec pomiaru sygnalizowany jest dźwiękiem. Elektroniczne termometry są niezwykle przyjazne dla użytkowników dając komfort stosowania nawet u najmłodszych.

 

Ciśnieniomierze

Ciśnieniomierze nadgarstkowe niemieckiej firmy BERGI – ciśnieniomierze III GENERACJI. Aparaty bardzo proste w obsłudze, umożliwiające pomiar bez drugiej osoby.

 

Inhalatory

Nowoczesne inhalatory – nebulizatory, to wyroby medyczne przeznaczony do terapii górnych i dolnych dróg oddechowych, takich jak:

– infekcje lub choroby przewlekłe: kaszel, przeziębienie, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, astma

– choroby alergiczne. Zadaniem inhalatora jest nebulizacja, czyli zmiana postaci leku: płynnej w aerozol (chłodną „mgiełkę”), będący zawiesiną mikroskopijnych cząsteczek leku w powietrzu. Umożliwia to wdychanie substancji leczniczej i w ten sposób dostarczanie jej bezpośrednio do najgłębszych partii układu oddechowego.

 

Lampy

Lampa służy na naświetlania ciała promieniami podczerwonymi. W skutek działania tych promieni naświetlana część ciała staje się lepiej ukrwiona przyspieszając krążenie krwi, przemianę materii, a tym samym gojenie ran. Używanie lamp na podczerwień typu sollux jest szczególnie wskazane w przypadku następujących schorzeń:

– bóle ucha, nosa i gardła,

– przeziębień

– leczenie stłuczeń, bólu i skurczu mięśni

– leczenie chorób reumatycznych,

– pomaga w leczeniu trądziku.

 

 

Wagi

Dzięki wagom niemowlęcym możliwe jest sprawdzenie czy dziecko przybiera prawidłowo na wadze i czy się najada. Wagi niemowlęce z wielką dokładnością monitorują wagę małego dziecka. Wagi są wyprofilowane tak, aby można było wygodnie i bezpiecznie położyć na niej dziecko. Wagi lekarskie są przeznaczone są do ważenia pacjentów w placówkach służby zdrowia oraz gabinetach lekarskich. Za pomocą wzrostomierza można zmierzyć wzrost pacjenta w zakresie do 200cm. Posiadają miernik wagowy z podświetlanym wyświetlaczem LCD. Wagi osobowe wykonywane są jako dwuzakresowe w dwóch wersjach: ze wzrostomierzem i bez wzrostomierza.

 

Skarpetki

Skarpetki zdrowotne posiadają właściwości , które łagodzą dolegliwości przy: – cukrzycy – obrzękach nóg -niewydolności krążenia – grzybicy stóp – stanach zapalnych skóry – nadpotliwości – otyłości Skarpetki są nieuciskowe, bezszwowe, antybakteryjne, antygrzybiczne oraz bioaktywne. Posiadamy wszystkie rozmiary w różnych kolorach.

 

Piłki rehabilitacyjne

Piłki gimnastyczne w różnych rozmiarach, które są stosowane w rehabilitacji, podczas ćwiczeń pilates i jogi, treningach sportowych i szkołach rodzenia. Piłki umożliwiają wykonanie szeregu ćwiczeń, które zmuszają do pracy całe ciało, a szczególnie najgłębiej położone mięśnie: nóg, miednicy, pleców i ramion. Posiadamy w ofercie piłkę rehabilitacyjną FASOLKĘ zwaną również wałkiem. Piłka różni się od klasycznych piłek swoim kształtem – jest podłużna i nerkowata oraz ma dwa punkty podparcia na jednej płaszczyźnie, dzięki czemu jest znacznie bardziej stabilna.

 

Okłady zimno-cieplne

Okłady zimno-cieplne mają zastosowanie grzewczo-ochładzające. Stosowane przy kontuzjach, urazach i zespołach bólowych do likwidowania bólu bądź dolegliwości obrzękowo- zapalnych

Skip to content